Sivil Toplumda Nasıl Gönüllü Olunur ?

Sivil Toplumda Nasıl Gönüllü Olunur ? Eğitimi, gönüllü olmak isteyen ama nerden başlayacağını, nelere dikkat edeceğini bilmeyen gönüllü adayları için uygundur. Eğitimde gönüllü olmanın tanımı, içeriği, hangi alanda gönüllülük yapılacağının belirlenmesi, STK’larla iletişim süreci ve gönüllülükteki ilkeler yer almaktadır. Gönüllü olma isteği çok değerli bir motivasyondur. Bu motivasyonu en güzel şekilde değerlendirmek için bilinçli gönüllü olmak çok önemlidir. Bu eğitim sonucunda bilinçli gönüllü adaylarının alana kazandırılması hedeflenmektedir.

Eğitim süresi ve içeriği, ihtiyacınıza göre özel olarak planlanmaktadır. Aşağıda genel bilgileri ve eğitim içeriğine ilişkin temel çerçeveyi inceleyebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için çekinmeden bize ulaşın.

Eğitim AdıSüre (en az- en çok)Eğitimin Gerçekleştirilebileceği OrtamKatılımcı sayısı (en az – en çok)
Sivil Toplumda Nasıl Gönüllü Olunur ?3 – 5 saat*Online – Yüz yüze2 – 30
*Eğitim süresi eğitimin içine dahil edilecek içeriklere göre değişebilir.
Eğitim İçeriği
Sivil toplum alanını tanıyalım.
Gönüllü olmayı nasıl tanımlıyoruz?
Gönüllülerin gönüllü olma motivasyonu nedir?
STK’ların gönüllü kabul motivasyonu nedir?
Motivasyonunuzu keşfedelim.
Gönüllü olabileceğimiz STK’ları keşfedelim.
STK’larla iletişime geçelim.
Gönüllülüğün ilkeleri nelerdir?
Gönüllülüğe başlayalım.
Eğitiminizde yer alacak içerikleri ihtiyaçlarınıza göre güncelliyoruz.

Bu eğitim ihtiyacınızı karşılamıyor ya da ilginizi çekmediyse diğer eğitimlerimize göz atabilirsiniz. Tüm eğitimlerimizi karşılaştırmalı olarak görmek için tıklayınız.

Bu eğitimden her yararlanıldığında, alana nitelikli gönüllü kazandırma amacıyla yürütülen Gönüllü Hizmetler Derneği Gönüllü Okulu Programı‘na bağış yapılmaktadır.