Koruyucu Ailelik Eğitimi

Koruyucu Ailelik Uygulaması Eğitimi, koruyucu ailelik uygulamasının yasal şartlarını ve detaylarını; evlat edinme ve koruyucu ailelik uygulamasının farklarını; koruyucu ailelik sürecinde çocukla eşleşme sürecini; koruyucu aile olmayı düşünen bireylerin ve ailelerin endişelerini, sorularını ve yanıtlarını öğrenmeyi isteyen kişi ve gruplar için uygundur. Bu eğitim sonucunda koruyucu ailelik uygulamasına ilişkin aklınızda bulunan sorulara yanıt bulabileceksiniz. Eğitim sonrasında daha ayrıntılı danışmanlık almak isteyenler koruyucu ailelik sürecine ilişkin bireysel danışmanlık hizmetimizden de yararlanabilir.

Eğitim süresi ve içeriği, ihtiyacınıza göre özel olarak planlanmaktadır. Aşağıda genel bilgileri ve eğitim içeriğine ilişkin temel çerçeveyi inceleyebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için çekinmeden bize ulaşın.

Eğitim AdıSüre (en az- en çok)Eğitimin Gerçekleştirilebileceği OrtamKatılımcı sayısı (en az – en çok)
Koruyucu Ailelik Uygulaması Eğitimi3 – 5 saat*Online – Yüz yüze2 – 30
*Eğitim süresi eğitimin içine dahil edilecek içeriklere göre değişebilir.

Eğitim İçeriği
Türkiye’de çocuk koruma sistemi
Koruyucu Aile Olmanın Yasal Koşulları
Başvuru, Değerlendirme, Eşleştirme, Takip Süreci
Evlat Edinme ve Koruyucu Ailelik Farkları
Koruyucu Ailelik Sürecinde Karşılaşılabilecek Güçlükler
Koruyucu Aile Olmayı Düşünen Bireylerin/Ailelerin Endişeleri, Soruları ve Yanıtları
Bir Çocuğun Hayatına Dokunmak Neden Önemli?
Eğitiminizde yer alacak içerikleri ihtiyaçlarınıza göre güncelliyoruz.

Bu eğitim ihtiyacınızı karşılamıyor ya da ilginizi çekmediyse diğer eğitimlerimize göz atabilirsiniz. Tüm eğitimlerimizi karşılaştırmalı olarak görmek için tıklayınız.

Koruyucu Ailelik Mevzuatı’na ilişkin ayrıntılı bilgi için Koruyucu Aile ve Evlat Edinme Derneği (KOREV)‘nin sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bu eğitimden her yararlanıldığında, koruma altında yetişen çocuk ve gençler alanında çalışan Hayat Sende Derneği‘ne  bağış yapılmaktadır.