Koruyucu Ailelik Danışmanlığı

Koruyucu Ailelik bir çocuğun hayatına dokunan çok değerli bir adımdır. Bu adımı atarken bazı bireyler ve aileler çeşitli endişelere kapılabilir, kendilerinin koruyucu ailelik için uygun olup olmadığından çocukla iletişime kadar pek çok konuda olumsuz düşüncelerle mücadele edebilir. Bu endişeler doğru zamanda doğru bir şekilde giderilmediği zaman ise bir çocuğun hayatına sevgi ile dokunma fırsatı kaçırılabilir. Koruyucu aile olmak isteyen ancak koruyucu ailelik başvuru ve eşleştirme süreci ile ilgili; çocukla yaşanabilecek süreçlerle ilgili desteğe ihtiyaç duyan birey ve aileler için koruyucu aile danışmanlığı hizmeti veriyoruz.

Koruyucu Ailelik Danışmanlığı’nda danışmanlığı alan kişilere öncelikle yasal sürece ve genel sorulara ilişkin Koruyucu Ailelik Eğitimi gerçekleştirilmektedir. Eğitim sonrasında kişilerin ihtiyaç duydukları başlıklarda bire bir danışmanlık sosyal hizmet uzmanı tarafından verilmektedir. Bu danışmanlık başvuru süreci, eşleştirme süreci ve çocuğun eve gelmesi sonrasındaki uyum sürecini kapsayabilmektedir. Koruyucu ailelik danışmanlığının amacı koruyucu aile olmak isteyen ancak bire bir desteğe ihtiyaç duyan birey ve ailelerin sürecine destek olmaktır.

Koruyucu aile danışmanlığına ilişkin ücret ve detaylı bilgi için bize ulaşın. Bize günün her saatinde yazabilirsiniz.

Koruyucu ailelik başvuruları Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı‘na bağlı İl Müdürlükleri ya da e-devlet üzerinden yapılabilmektedir.

Koruyucu ailelikle ilgili çalışmalarını takip edip bilgi alabileceğiniz dernekler KOREV, İstanbul Koruyucu Aile Derneği ve Hayat Sende Derneği‘dir.

Bu danışmanlıktan her yararlanıldığında, koruma altında yetişen çocuk ve gençler alanında çalışan Hayat Sende Derneği‘ne bağış yapılmaktadır.