Çocuklar için Güvenli İnternet Kullanımı Ebeveyn Eğitimi

Günümüzde temel ihtiyaçlar arasında artık internet ilk sıralarda yer alıyor. Her yaştan birey gün içinde çeşitli şekillerde teknolojik aletleri ve interneti kullanıyor. Çocuklar da içine doğdukları bu dünyaya hızla adapte olarak çok küçük yaşlardan itibaren interneti kullanmaya başlıyor. Peki internetteki her içerik çocuklar için uygun mu? Ebeveynler zararlı ve gelişimlerini olumsuz etkileyecek içeriklerden çocuklarını nasıl koruyabilir? İnternet zorbalık ve istismar için daha kolay bir zemin mi sunuyor? Çocuğunuz internette zorbalığa maruz kalıyorsa ne yapabilirsiniz? Bunları ve daha fazlasını ebeveynlerle konuşmak için ” Çocuklar için Güvenli İnternet Kullanımı Ebeveyn Eğitimi” ni düzenliyoruz.

Amacımız çocukları en iyi şekilde korumak, iyilik hallerinden emin olmak. Gelin birlikte keşfedelim. Ayrıca çocuklar için de “Çocuklar için Güvenli İnternet Kullanımı Eğitimi” düzenliyoruz. Çocuklara kendilerini nasıl koruyabileceklerini anlatıyoruz. Birbirini tamamlayan iki eğitimi de öneriyoruz.

Eğitim Adı Süre (en az- en çok) Eğitimin Gerçekleştirilebileceği Ortam Katılımcı sayısı (en az – en çok)

Çocuklar için Güvenli İnternet Kullanımı Ebeveyn Eğitimi 3-5 saat* Online – Yüz yüze 2 – 30
*Eğitim süresi eğitimin içine dahil edilecek içeriklere göre değişebilir.

 

Dilerseniz diğer eğitimlerimize göz atabilirsiniz. Tüm eğitimlerimizi karşılaştırmalı olarak görmek için tıklayınız.

Proje süresi ve içeriği ihtiyacınıza göre özel olarak planlanmaktadır. Ayrıntılı bilgi için çekinmeden bize ulaşın.

 

 

 

Bu eğitimden her yararlanıldığında, koruma altında yetişen çocuk ve gençler alanında çalışan Hayat Sende Derneği‘ne  bağış yapılmaktadır.