Gönüllü Yönetimi Danışmanlığı

 

Gönüllü Yönetimi sivil toplum kuruluşları (STK) için çok değerli ancak çoğu zaman zorlayıcı bir süreçtir. Motivasyonunu, enerjisini, zamanını ücretsiz olarak bir STK’ya ayırmak isteyen gönüllünün emeğini en iyi şekilde değerlendirmek STK’nın sorumluluğundadır. Bu bağlamda Gönüllü Yönetimi hassas bir planlama ve dikkatli bir uygulama ile gerçekleştirilmelidir. Bu noktada gönüllüleri ile kalıcı ve nitelikli işbirlikleri kurmak isteyen STK’lara Gönüllü Yönetimi Danışmanlığı hizmetimizi sunuyoruz.

Gönüllü Yönetimi Danışmanlığı’ndan yararlanan STK’lar öncelikle Sivil Toplumda Gönüllü Yönetimi Eğitimi ile temel çerçeveyi öğrenmektedir. Ardından STK’ya özel oryantasyon, gönüllülük türleri ve yönetimi, gönüllü ile iletişim stratejileri oluşturulmaktadır. Bu sayede alınan danışmanlık sonrasında STK’nın kendine özel bir Gönüllü Yönetimi Stratejisi oluşmakta ve uzun yıllar yol gösterici bir temel oluşturmaktadır.

Gönüllü Yönetim Danışmanlığı’na ilişkin ücret ve detaylı bilgi için bize ulaşın. Bize günün her saatinde yazabilirsiniz.

 

Bu danışmanlıktan her yararlanıldığında, alana nitelikli gönüllü kazandırma amacıyla yürütülen Gönüllü Hizmetler Derneği Gönüllü Okulu Programı‘na bağış yapılmaktadır.