Evlat Edinme Eğitimi

Evlat Edinme Eğitimi, evlat edinme uygulamasının yasal şartlarını ve detaylarını; evlat edinme ve koruyucu ailelik uygulamasının farklarını; evlat edinme sürecinde çocukla eşleşme sürecini; evlat edinmeyi düşünen ailelerin endişelerini, sorularını ve yanıtlarını öğrenmeyi isteyen kişi ve gruplar için uygundur. Bu eğitim sonucunda evlat edinme uygulamasına ilişkin aklınızda bulunan sorulara yanıt bulabileceksiniz. Eğitim sonrasında daha ayrıntılı danışmanlık almak isteyenler evlat edinme sürecine ilişkin bireysel danışmanlık hizmetimizden de yararlanabilir.

Eğitim süresi ve içeriği, ihtiyacınıza göre özel olarak planlanmaktadır. Aşağıda genel bilgileri ve eğitim içeriğine ilişkin temel çerçeveyi inceleyebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için çekinmeden bize ulaşın.

Eğitim AdıSüre (en az- en çok)Eğitimin Gerçekleştirilebileceği OrtamKatılımcı sayısı (en az – en çok)
Evlat Edinme Uygulaması Eğitimi3 – 5 saat*Online – Yüz yüze2 – 30
*Eğitim süresi eğitimin içine dahil edilecek içeriklere göre değişebilir.
Eğitim İçeriği
Türkiye’de çocuk koruma sistemi
Evlat Edinme Yasal Koşulları
Başvuru, Değerlendirme, Eşleştirme, Takip Süreci
Evlat Edinme ve Koruyucu Ailelik Farkları
Evlat Edinme Sürecinde Karşılaşılabilecek Güçlükler
Evlat Edinmeyi Düşünen Bireylerin/Ailelerin Endişeleri, Soruları ve Yanıtları
Bir Çocuğu Evlat Edinmek Neden Önemli?
Eğitiminizde yer alacak içerikleri ihtiyaçlarınıza göre güncelliyoruz.

Bu eğitim ihtiyacınızı karşılamıyor ya da ilginizi çekmediyse diğer eğitimlerimize göz atabilirsiniz. Tüm eğitimlerimizi karşılaştırmalı olarak görmek için tıklayınız.

Evlat Edinme Mevzuatı’na ilişkin ayrıntılı bilgi için Koruyucu Aile ve Evlat Edinme Derneği (KOREV)‘nin sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bu eğitimden her yararlanıldığında, koruma altında yetişen çocuk ve gençler alanında çalışan Hayat Sende Derneği‘ne  bağış yapılmaktadır.