Evlat Edinme Danışmanlığı

 

Evlat edinme bir çocuğu kalbinden doğurmak, her çocuğun sevgi dolu bir ailede büyüme hakkına erişmesini sağlamaktır. Ebeveynlik başta her daim endişe verici olmuştur. Evlat edinme sürecinde de çocukları ile tanışmayı bekleyen aileler için bazı sorular, endişeler ortaya çıkmaktadır. Evlat Edinme Danışmanlığı ile bir çocuğa evini açmaya hazırlanan birey ve ailelere destek olunmaktadır.

Evlat Edinme Danışmanlığı’nda, danışmanlıktan yararlananlar öncelikle yasal süreçlere ve merak edilenlere ilişkin bir eğitim almaktadırlar. Eğitim sonrasında bire bir danışmanlık ile evlat edinme başvurusu, değerlendirme, eşleştirme, çocuğun eve gelmesi ve uyum sürecine ilişkin konularda destek sağlanmaktadır. Evlat Edinme Danışmanlığı birey veya ailenin endişelerini paylaşması, endişelerin ne kadar gerçekçi olduğunun değerlendirilmesi sürecini de içermektedir.

Evlat Edinme Danışmanlığı’na ilişkin ücret ve detaylı bilgi için bize ulaşın. Bize günün her saatinde yazabilirsiniz.

Evlat edinme başvuruları Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı‘na bağlı İl Müdürlükleri ya da e-devlet üzerinden yapılabilmektedir.

Evlat edinme ile ilgili çalışmalarını takip edip bilgi alabileceğiniz dernekler KOREV ve Hayat Sende Derneği‘dir.

 

Bu danışmanlıktan her yararlanıldığında, koruma altında yetişen çocuk ve gençler alanında çalışan Hayat Sende Derneği‘ne bağış yapılmaktadır.